Як зробити справжню малинову наливку своїми руками

17 ноября 2021

Малина - вона як мед в знаменитій пісеньці Вінні-Пуха: якщо вона є, то її відразу немає. Адже варто тільки з'явитися ягоді на кухні, а куди її використовувати - завжди знайдеться. У кожної господині буде як мінімум один десяток рецептів, де фігурує малина. А якщо пошукати в нормальних джерелах в інтернеті, то їх виявиться зовсім сотні. Сьогодні ми розповімо тільки про 2 рецепти, але вони багато які зможуть заткнути за пояс. Адже мова йде не про чергові десерти, а про справжні малинові наливки. Втім, даний вид алкогольних напоїв також є десертним, а тому п'ють його в осиковому після їжі. І не потрібно буде придумувати, з чим наливку з малини подавати, адже закуска до неї зовсім не обов'язкова.

Отже, щоб приготувати наливку, буде потрібно як мінімум 2 інгредієнта: цукор і малина. Причому малина потрібна свіжа, а заморожена підійде тільки для настойки. (Всупереч популярній думці, наливки та настоянки відрізняються, про що ми писали в одному з матеріалів для блогу нашого інтернет-магазину.)

Другий рецепт потребує також горілки, оскільки вона буде виступати алкогольною основою. Для малинової наливки горілку на самогон краще не замінювати. Самогон часто має якийсь присмак, що для такого тонкого напою як наш, зовсім не піде на користь. Але можна замість горілки взяти харчовий спирт класу Альфа або Пшенична сльоза. Спирт використовують не чистим, а розбавляють водою до концентрації 40%, тобто роблять домашню горілку. Як зробити домашню горілку своїми руками, читайте в тематичній статті.

А поки ви будете чекати терміну готовності наливки, можете насолодитися малиновою горілкою, яку випускає Absolut. Продається вона в тетрапаку, що дозволить вам заощадити.

Класична наливка із малини

Класичним називають рецепт, який заснований на бродінні. Його перевага: напій виходить на 100% натуральним. До недоліків можна віднести те, що міцність на виході буде близько 13°. Крім того, вам потрібно буде повозитися з тим, щоб все пройшло нормально, що зводиться до відстеження температури.

Отже, з інгредієнтів нам потрібно:

  • 2,5 кг малини;
  • 900 г цукру;
  • 250 мл кип'яченої (але холодної!) води.

Візьміть велику ємність, простерилізуйте її (паром або спиртом). У ній повинно залишитися досить місця, після того, як ви в неї покладете всі інгредієнти. Залишають мінімум 1/3 від об'єму тари, адже під час бродіння об'єм суміші буде збільшуватися.

Шар за шаром висипте малину (її мити не можна) і цукор так, щоб у вас вийшло все рівномірно розподілити. Тепер потрібно почавити дерев'яною качалкою або ложкою малину, щоб вона дала сік. Сильно можна не старатися, адже ми не ставимо за мету отримати однорідну масу.

Останньою додайте воду, накрийте ємність марлею. Зачекайте кілька днів, коли почнеться бродіння. Зрозуміти це можна з бульбашок повітря (чи вуглекислого газу, якщо бути точним), які почнуть виділятися. Тепер марлю прибирають, а закривають шийку медичною рукавичкою з проколом.

Температура повинна бути 23°С (плюс-мінус 2 градуси). Якщо вона впаде нижче 17 або підніметься вище 30, то вся робота може піти коту під хвіст. Через 10-15 днів бродіння закінчиться. Вам залишиться тільки профільтрувати наливку з малини, і вона практично готова. Тепер залиште напій в новій тарі в холодильнику або підвалі, а потім можете подавати до столу!

Якщо напій здасться вам занадто «легким», то додайте в нього чистий спирт з розрахунку 50-100 мл етанолу на 1 л наливки.

Малинова наливка на горілці

А ось з горілкою все набагато простіше. Не потрібно так стежити за температурою, а тому хороший результат гарантований.

Інгредієнти:

  • 1,3 кг свіжої або замороженої малини;
  • 1 л горілки;
  • 400-600 г цукру.

Спочатку просто залийте ягоди горілкою, поставте на підвіконня і почекайте 7 днів. Злийте горілку (вона за цей час отримає приємний аромат), а малину посипте цукром. Зачекайте ще 3 дні, а потім злийте сироп. Не забудьте віджати ягоду, щоб в ній не залишилося корисних нам соків. Обидві рідини профільтруйте, а потім змішайте. Пити наливку можна вже через 5 днів, але краще дати їй витримку в 3-6 місяців.

Купуйте на сайті Spirt96 кращі алкогольні напої або ж готуйте їх самі, скориставшись порадами і рецептами з нашого блогу. В асортименті магазину ви завжди зможете купити спирт, горілку або інші основи для приготування наливок, лікерів, настоянок. Ми регулярно публікуємо нові матеріали, які обов’язково вам сподобаються