Як зробити домашню наливку з яблук на спирті або горілці

17 ноября 2021

Яблука можна назвати універсальними фруктами, адже в кулінарії їх використовують дуже широко. Поєднуються вони зі всілякими продуктами, що дає багато простору для фантазії кухарів. Якщо ви хочете зробити яблучну наливку, то фантазію вмикати зовсім не обов'язково. Навпаки, краще чітко слідувати всьому, що написано в рецептах, і так ви гарантовано отримаєте успішний результат.

Ідеальний сорт яблук для того, щоб зробити наливку, це Red Chief (Ред Чіф). Але тут можна взяти і будь-який з інших сортів. Рецепти, що наведені нижче універсальні. Тобто не потрібно буде шукати якийсь особливий спосіб приготування для білого наливу або яблук Симиренко.

Тобто яблука підійдуть будь-які. Але це не єдиний компонент наливки. Також вам не обійтися без горілки або спирту. Вони будуть базовим напоєм, що значно спростить приготування наливки. Втім, можна піти по класиці, використовуючи тільки яблука і цукор, але тоді результат більше буде схожим на сидр, ніж на наливку. Тому такий рецепт, в якому алкоголь в яблучній наливці з’явиться під час природного бродіння, ми докладно описувати в даній статті не будемо.

Для того, щоб повторити один з наших рецептів, вам потрібно буде купити горілку або спирт, а на худий кінець скористатися самогоном. З різних видів спирту зверніть увагу на класи харчового етанолу Екстра і Люкс. Горілку можна взяти будь-яку з середнього або дорогого цінового сегмента. Якщо не хочете переплачувати за горілку, то можете купити її в тетрапаку.

Також у нас на сайті ви знайдете горілку Кеглевич зі смаком яблука. Цей сорт горілки буде цікаво порівняти з наливкою, яку ви отримаєте своїми руками. Хоча компанія Кегелевич робить вельми гідну продукцію, вона куди менше принесе вам задоволення, ніж наливка, яку ви зробите самі.

Як зробити яблучну наливку на спирті

Почнемо з рецепта, який дає дуже багату на відтінки смаку і запаху наливку. Досягають цього за рахунок того, що використовують додаткові інгредієнти. Спеції, які перераховані в списку, брати зовсім не обов'язково, але дуже бажано. В іншому випадку ви не отримаєте того ароматичного букета, заради якого варто витратити сили і час.

Для яблучної наливки на спирті нам потрібно:

  • 1 кг яблук;
  • 1 л спирту 70%;
  • 450 г цукру;
  • 450 мл води;
  • прянощі: 8 шт. гвоздики, 3 см палички кориці, 1 стручок ванілі.

Як бачите, спирт нам потрібен 70%, а не чистим. Тому його потрібно буде розбавити, що можна зробити, скориставшись нашою інструкцією. У ній піднімаються всі основні нюанси, які потрібно врахувати, розводячи спирт водою.

Спочатку потрібно настояти яблука зі спеціями на спирту. Для цього фрукти потрібно помити, почистити, вирізати серцевину. Настоювання триває 2 тижні.

Тепер акуратно злийте спирт, який за 14 днів насититься ароматом яблук. Самі ж фрукти потрібно змішати з цукром. Через 3-4 дні злийте з яблук сироп, саму м'якоть добре вичавіть.

Тепер потрібно змішати сироп, спирт і воду. Після цього наливка повністю готова, але їй ще потрібен час, щоб склад стабілізувався. Тому залиште яблучний напій в холодильнику на пару днів, і тільки після цього подавайте. Звичайно, куди краще витримати наливку не в холодильнику, а в підвалі, і не пару днів, а пару місяців. Тоді напій розкриється на всі 100%.

Яблучна наливка на горілці з медом

Як ви побачите нижче, горілки для рецепта потрібно багато, що служить ще одним аргументом, щоб купити її в тетрапаку. Вони мають об’єм 2-3 літри чого цілком вистачить для наливки. Весь перелік інгредієнтів виглядає таким чином:

  • 1 кг яблук;
  • 2 лимона;
  • 1,5 горілки або спирту аналогічної міцності;
  • 320 г свіжого меду.

Сам спосіб приготування простий, але довготривалий. Тут термін вимірюється вже не тижнями, а цілими місяцями. Так, на першому етапі потрібно дрібно нарізати яблука, попутно прибираючи всі неїстівні його частини. Потім додайте до них лимонну цедру, і залийте горілкою. Настоювання триватиме цілих 3 (!) місяці. Щоб за цей час не траплялося різкої зміни умов настоювання, приберіть банку в підвал. А не пропустити терміни допоможе нагадування на телефоні або відмітка на календарі.

Через 3 місяці добре профільтруйте наливку, скориставшись марлею. Додайте мед, добре розмішайте. Але на цьому приготування не закінчується, а потрібно чекати ще 1-2 місяці. Довге очікування повністю себе виправдає, коли ви зробите перший ковток яблучно-медової наливки.

Купуйте на сайті Spirt96 кращі алкогольні напої або ж готуйте їх самі, скориставшись порадами і рецептами з нашого блогу. В асортименті магазину ви завжди зможете купити спирт, горілку або інші основи для приготування наливок, лікерів, настоянок. Ми регулярно публікуємо нові матеріали, які обов’язково вам сподобаються.