Як в домашніх умовах зробити наливку з полуниці: перевірені рецепти

24 июня 2021

Колись ми вже писали в блозі про настоянки з суниці, пообіцявши в статті розповісти про її окультурену родичку - полуницю. Цей момент нарешті настав, а значить, мова піде про домашній алкоголь з полуниці. Його варіантів досить багато, але ми зосередимося тільки на наливках, що само по собі вже є великою темою. Тут ми не будемо торкатися настоянок і лікерів з полуниці, тому про них чекайте статті в майбутньому.

Полуниця - ягода досить ароматна, а тому для лікерів відмінно підходить. Тут плюсом є те, що вам не обов'язково купувати дорогу велику полуницю. Якщо вона виглядає непрезентабельно, то її продають дешевше, а при цьому для наливки підійде ягода будь-якого розміру. Не варто забувати і про те, що чим дрібніша полуниця - тим вона менш водяниста. Це також грає нам на руку.

Сьогодні один рецепт буде за принципом класичної наливки. Ще один - полунична наливка на основі алкоголю. В її ролі може підійти горілка або спирт. І нарешті, один з рецептів буде особливим, адже для нього потрібен ром. Ром і горілку в нашому магазині можна купити в тетрапаку. Також в асортименті є харчовий спирт, з якого ми рекомендуємо зупинити свій вибір на класі Люкс.

Як зробити полуничну наливку на спирті або горілці

Тут через брак свіжої полуниці можна взяти заморожену. Якщо берете свіжу, то обов'язково помийте її, а якщо заморожену - дайте розтанути при кімнатній температурі. І в першому, і в другому випадку не забудьте злити воду.

Пропорції інгредієнтів у нас такі:

  • 1 кг полуниці;
  • 800 мл розведеного спирту або горілки;
  • 400 г цукру.

Спочатку робимо звичайну настоянку, тобто заливаємо полуницю спиртом. Через 2 тижні алкоголь злийте, а на його місце відправляється цукор. Спирт при цьому фільтрують, і зберігають в окремій ємності. Цукор же і полуниця утворюють сироп, а тому їх потрібно залишити в підвалі або холодильнику ще на 2 тижні.

Через в цілому місяць готування, полунична наливка виходить на фінішну пряму. Потрібно відфільтрувати сироп, змішати його зі спиртом. Подавати до столу наливку можна через 3-5 днів після змішування.

Наливка з полуниці за допомогою бродіння

Тут потрібно буде купити тільки цукор і полуницю. Цукру потрібно 800 г, а ягоди 2-2,2 кг. Полуницю збирають в ясну погоду, а якщо недавно пройшов дощ, то потрібно почекати кілька днів. Це потрібно, оскільки бродіння в наливки можливе тільки при наявності дріжджів, які під час дощу змиває. З тієї ж причини перед приготуванням полуницю не можна мити.

Вся підготовка полягатиме в тому, щоб ягоди порізати навпіл, прибрати черешки. Виберіть містку тару, адже заповнити її можна тільки на 2/3. Це потрібно, оскільки бродіння протікає зі збільшенням обсягу ягідної маси. Шарами в банку укладайте полуницю, і відразу ж - цукор. Наша мета: отримати максимально однорідну суміш.

Останньою додають склянку кип'яченої води (не обов'язково). Після цього починається бродіння, для якого найкраще підходить затемнене місце. При цьому там повинно бути тепло: оптимальна температура 18-25°С.

Бродіння полуниці тривати до двох тижнів. Весь цей час потрібно стежити за наливкою. Коли газ перестане виділятися, це означає, що бродіння завершене. Чекати далі не має сенсу, а тому напій фільтрують.

Але відразу пити наливку не радять, це щось на кшталт молодого вина. Тому тепер перелийте полуничний напій в чисту тару, яку поставте мінімум на 2 місяці в підвал.

Ромова наливка з полуниці

Цей рецепт багато в чому повторює той, який ми описували першим. Візьміть 2 кг полуниці, 500 мл горілки, 500 мл рому (рекомендуємо Капітан Морган), 0,5 кг цукру. Також використовується лимонна цедра і м'ята (і те, і те має бути свіжим).

Тут уже приготування починається з сиропу: полуницю не миють, насипають цукор. Через 5 днів сироп зливають (він трохи заграє), а в банку до ягоді відправляються м'ята з цедрою і обидві алкогольні основи. Через 2 тижні профільтруйте алкоголь, змішайте з сиропом. Для того, щоб смак став більш гармонійним, рекомендують витримку полуничною наливки в підвалі, на що виділяють додаткові 1-2 місяці.

Купуйте на сайті Spirt96 кращі алкогольні напої або ж готуйте їх самі, скориставшись порадами і рецептами з нашого блогу. В асортименті магазину ви завжди зможете купити спирт, горілку або інші основи для приготування наливок, лікерів, настоянок. Ми регулярно публікуємо нові матеріали, які напевно вам сподобаються.