Пшенична горілка – якість, перевірена століттями

24 ноября 2021

Пшенична горілка є традиційним алкогольним напоєм, який подають до столу на весілля, ювілеї чи сімейні святкування. Вважається, що найкраща алкогольна продукція виготовляється саме з пшениці. Горілка Пшенична багато років посідає своє почесне місце на столах українців.

Органолептичні властивості

Напій має м'який, ненав'язливий смак та аромат. Якщо вживати горілку з розумом, на ранок можна навіть не виявити симптомів похмілля. Перше, що помітно під час візуального огляду продукту в упаковці, – це його зовнішній вигляд. Рідина кришталево чиста, без ознак каламутності.

Характерними органолептичними властивостями для пшеничної горілки є:

  • м'який післясмак;
  • приємний, нерізкий аромат;
  • привабливий зовнішній вигляд.

Горілка особлива щадним смаком та абсолютно не різким, приємним запахом, тому вже стільки часу стає вибором №1 для святкових заходів

Яку сировину використовують для виготовлення

На перших етапах виготовлення дуже важливо відібрати якісну сировину, з якої надалі виробляється спирт. Для пшеничної горілки беруть першосортну пшеницю, як можна зрозуміти з назви продукту, та ретельно обробляють її для отримання високоякісного спирту.

Найчастіше використовують спирт Люкс, що складається виключно з екологічно чистої сировини: зернової суміші пшениці, вівса, ячменю та жита. Можливо також додавання картоплі для підвищення кількості крохмалю у суслі для бродіння. Однак одне залишається незмінним: вміст зерна у бродильній суміші має становити щонайменше 65%.

Технологія виробництва

Підготовка та обробка сировини для спирту відбувається у спеціально обладнаних приладах, призначених виключно для виготовлення алкогольного продукту.

Використовуються фільтри різного ступеня очищення та інноваційна технологія в українській промисловості – перегонка через срібні пластини. Класичний рецепт виготовлення продукту не змінюється століттями, але якість напою з кожним роком покращується завдяки впровадженню сучасних способів виробництва. Так постійна класика та технічний прорив працюють спільно для створення ідеальної формули горілки Пшеничної.

Технологія створення горілки може здатися максимально простою та невитратною за часом: 96% харчовий етанол розбавляють водою. Здавалося б, на цьому все, ніяких грошових та трудових витрат. Однак на кожній стадії виробництва спирту чи очищення води здійснюється ретельний контроль сировини. Технології моніторингу якості при цьому ще раз переконуються у відсутності шкідливих для здоров'я домішок.

Бренди, які виробляють горілку Пшеничну

Горілка пшенична виробляється українськими компаніями та надходить у продаж під різними іменами та брендами:

  • Hello Vodka Shabo Extra;
  • Горілочка;
  • Хлібний Дар;
  • Колос.

Чим Пшенична відрізняється від інших горілок

Популярність пшеничної горілки у народі можна пояснити специфічністю її смаку. На відміну від алкогольних напоїв, в основі яких лежить створений з картопляної сировини спирт, Пшенична має м'який смак. Він не приносить дискомфорту при дегустації та приємно обволікає ротову порожнину.

Аромат також відіграє значну роль при виборі продукції: горілка Пшенична має хлібні, м'які нотки та приємний запах. Вміст у ній сивушних олій, крохмалю та метанолу суворо тримається на безпечному рівні, тому, вживаючи продукт, не варто переживати про неприємні для здоров'я наслідки.

Способи зберігання та подачі

Найкращою температурою подачі горілки вважається 5 градусів за спекотної, сонячної погоди. Пляшку слід тримати у холодильнику для оптимального рівня охолодження. Для зимової пори року подавати напій варто за більшої температури: 10-12 градусів.

Зберігають алкогольний продукт у місці, недоступному для дітей. Приміщення має бути провітрюване, без стороннього запаху, з нормальною вологістю. Слід виключити влучення прямих сонячних променів на упаковку.

Які напої можна виготовити з Пшеничної

Горілку використовують у приготуванні алкогольних коктейлів, домашніх наливок, настоянок та лікерів. Продукт має низьку щільність, тому для поліпшення видимості шарів при виготовленні коктейлів необхідно наливати горілку поверх інших інгредієнтів.

У домашніх умовах горілку Пшеничну використовують для наливок та настоянок, які можна приготувати кількома способами:

  • Ягоди або фрукти залити горілкою, настояти кілька тижнів та відфільтрувати осад та фільтрат, з'єднати та дати спокій на півтора місяці.
  • Фруктову основу помістити у ємність для бродіння, закупорити кришкою та залишити до кінця процесу. Потім дістати сировину, відфільтрувати та настоювати деякий час. Додати горілку для збільшення фортеці.

Правила безпечного вживання алкогольних продуктів

Під час дегустації горілки Пшеничної на ранок не залишається жодних слідів похмілля. Тим не менш, важливо дотримуватися індивідуальних рамок вживання міцних напоїв. Кожна людина, залежно від своєї терпимості до алкоголю, сама визначає свою стійкість до неї.