Приготування кизилової наливки в домашніх умовах

26 августа 2021

Кизил - ягода, яка більше популярна в країнах Сходу, аніж у нас. Проте, зростає ця рослина і в Україні. Причому не просто зростає, а ще й добре плодоносить. З банального із кизилу можна приготувати смачне варення. Воно не тільки смачне, але і корисне - його поєднують з чаєм, як ми зазвичай робимо з малиновим варенням.

А ось наливки з кизилу, хоч і куди більш цікаві страви, але отримати корисний ефект від ягоди не дозволяють. Втім, не в цьому їх суть, адже наливка - це десертний напій, який завжди буде доречний за святковим столом.

Сьогодні ми розповімо, як зробити наливки з кизилу різної складності. Вартість їх також буде різною, залежно від того, які інгредієнти будуть використовуватися. Ми пропонуємо вам купити для приготування харчовий спирт або горілку в тетрапаках. Це найдоступніші і при цьому досить якісні алкогольні основи. Підійдуть вони і для настоянок, десятки рецептів яких ви знайдете в нашому блозі.

Простий варіант наливки з кизилу

Хороший цей рецепт тим, що тут не потрібно ні обладнання, ні вмінь. Зробити наливку за цим способом зможе кожен, навіть якщо ніколи не мав справи з домашнім алкоголем до цього.

Отже, візьміть:

  • 2 кг кизилу;
  • 1 літр алкоголю (спирт, горілка або самогон);
  • 500 г цукру;
  • вода;
  • винні дріжджі.

Зазвичай при приготуванні наливок протипоказано мити ягоди. Чи не в нашому випадку. У вас є можливість добре помити і перебрати кизил, так як ми все одно використовуємо дріжджі.

Кизил і цукор змішайте, можете трохи їх придушити, щоб пішов сік з ягоди. Потім додайте дріжджі (кількість розраховуйте по інструкції, зазначеної на дріжджах). Тепер залишиться почекати, поки ягоди почнуть бродити.

З початком бродіння закрийте банку гідрозатвором (можна просто зробити зі звичайної пластикової кришки). Зрозуміти, що бродіння йде нормально, можна за бульбашок газу.

Через 7 днів до ягодам виливають алкоголь. Якщо ви берете чистий спирт, то можна збільшити обсяг наливки за рахунок кип'яченої води. Як тільки ви все змішайте, потрібно назад дати напою постояти. На цей раз 2 тижні. Готова кизилові наливка відразу після фільтрації, але краще витримати в підвалі. На витримку може піти до 6 місяців - більш тривалий строк не має сенсу.

Як отримати кизилову наливку шляхом бродіння

Це більш скромний напій. З одного боку, він не зажадає від вас стількох дій, як минулий рецепт. А з іншого - це зовсім не означає, що даний спосіб приготування наливки буде простішим.

Вам знадобиться: 1,5 кг кизилу, 1 кг цукру, вода. Спочатку все виглядає просто: ягоди не миють, а відразу засипають цукром, наливають трохи води. Воду використовувати не обов'язково, більш того - не бажано. Чим менше ви її візьмете, тим міцніше буде напій на виході.

Банку з цукрово-кизиловою сумішшю поставте поруч з вікном, накривши її ганчіркою або марлею. Коли почнеться бродіння, замініть її на звичайну кришку, перероблену під гідрозатвор.

Тепер банку ставлять в тепле затемнене місце, що краще за все піде на користь для наливки. Бродити вона буде близько 10 днів, після чого її можна фільтрувати. Не зайвим буде дати дозріти такий «природного» наливки з кизилу. Дозріванням в нашому випадку називають витримку протягом одного-двох місяців, яка проводиться в підвалі.

Не варто забувати про те, що якщо фортеця буде занадто низькою, можна додати все той же чистий спирт в невеликій кількості. Так він підніме градус, але не вплине на смак.

Інші рецепти ви знайдете в блозі Spirt-96. На сайті вже є докладні статті про приготуванні настоянок, лікерів, наливок. Вивчіть вже наявні статті та слідкуйте за оновленнями, можливо і ваш улюблений вид алкоголю можна приготувати своїми руками.